Aktualności
Dzisiaj jest 18 czerwca 2018    |   
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informuję, iż w postępowaniu dotyczącym wykonania usługi wstępnych badań lekarskich oraz wydania...

Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie usługi polegającej na indywidualnym ubezpieczeniu 45 uczniów-stażystów

Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie usługi polegającej na indywidualnym ubezpieczeniu 45 uczniów-stażystów

Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie usługi polegającej na indywidualnym ubezpieczeniu 45...

Zapytanie ofertowe na usługę zakwaterowania

Zapytanie ofertowe na usługę zakwaterowania

Zapytanie ofertowe na usługę zakwaterowania dla uczestników projektu „Nowoczesna...

Zapytanie ofertowe na usługę wyżywienia (obiadu)

Zapytanie ofertowe na usługę wyżywienia (obiadu)

Zapytanie ofertowe na usługę wyżywienia (obiadu) dla uczestników projektu...

Zapytanie ofertowe dotyczące usługi przeprowadzenia wstępnych badań lekarskich

Zapytanie ofertowe dotyczące usługi przeprowadzenia wstępnych badań lekarskich

Zapytanie ofertowe dotyczące usługi przeprowadzenia wstępnych badań lekarskich zakończonych...

 • Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

  Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

 • Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie usługi polegającej na indywidualnym ubezpieczeniu 45 uczniów-stażystów

  Zapytanie ofertowe na przeprowadzenie usługi...

 • Zapytanie ofertowe na usługę zakwaterowania

  Zapytanie ofertowe na usługę zakwaterowania

 • Zapytanie ofertowe na usługę wyżywienia (obiadu)

  Zapytanie ofertowe na usługę wyżywienia (obiadu)

 • Zapytanie ofertowe dotyczące usługi przeprowadzenia wstępnych badań lekarskich

  Zapytanie ofertowe dotyczące usługi...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Dzień Patrona w Zespole Szkół w Poniatowej

DSC06377Dzień Patrona to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Uczniowie klas pierwszych LO i technikum pod kierunkiem Pani Joanny Mazur oraz Pani Grażyny Chabuckiej przygotowali  z tej okazji apel, który odbył się 22 marca. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Pan Zenon Rodzik, Starosta Powiatu Opolskiego, Pani Iwona Giza, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia Kultury i Sportu.


Apel rozpoczął się częścią oficjalną: wprowadzeniem sztandarów, hymnem państwowym oraz krótkim przedstawieniem patronów, tj. Józefa Piłsudskiego – patrona Liceum Ogólnokształcącego i Eugeniusza Kwiatkowskiego – patrona Technikum.
Zupełnie inny charakter miała druga część apelu, utrzymana w konwencji teleturnieju „Kocham Cię, Polsko!”, który poprowadziła Daria Karaś (pomocą służyły jej piękne Słowianki - Ewelina Fiuk i Julia Pawełkiewicz).  Do zaciętej, ale sportowej rywalizacji stanęły dwie czteroosobowe drużyny: liceum (Kaja Zarzycka, Wioleta Szarpak, Karol Pockarby, Przemysław Orzech) i technikum (Kacper Rybarczyk, Adrian Kwietniewski, Marek Karabela, Robert Kołodziej). Uczestnicy mieli przed sobą sześć rund, w których musieli wykazać się wiedzą o swoich patronach.
Zabawę rozpoczęła runda „Zakazane Słowa”. Uczniowie, odpowiadając na pytania dotyczące faktów z życia Józefa Piłsudskiego i Eugeniusza Kwiatkowskiego, nie mogli używać słów „tak” i  „nie”. Następnie świętowaliśmy „Urodziny” Przemka, dając mu „bombowy prezent”. W tej rundzie uczestnicy musieli sprawnie i bezbłędnie odpowiadać na pytania związane z patronami, podając sobie przy tym prezent - „bombę”, która po upływie pięciu minut wybuchła w rękach Wiolety Szarpak z drużyny liceum. W przerwie pomiędzy rundami na scenie pojawiła się Hanka Ordonówna (Katarzyna Zielińska). W jej interpretacji wysłuchaliśmy piosenki „Tam w Zułowskim dworku”. W kolejnej rundzie - „Głuchym telefonie” – mogliśmy przekonać się, jak powstają plotki. Uczniowie mieli za zadanie  przekazać sobie nawzajem pewne informacje z życia prywatnego naszych patronów. Plotka, która powstała,  doprowadziła widownię do łez. Potem przyszedł czas na odmienioną, ale nie przez przypadki, „Polszczyznę”. W tej konkurencji drużyny z zasłoniętymi oczami układały ze styropianowych liter słowa, związane tematycznie z życiem naszych patronów. Po emocjonującej rywalizacji na scenie pojawiły się tancerki (Inga Gołębiowska, Natalia Dobrowolska, Natalia Mędrek, Alicja Kamela, Patrycja Czopek, Agnieszka Iwan), które przeniosły nas w klimat  lat dwudziestych i zaprezentowały swoje taneczno - akrobatyczne umiejętności, budząc zachwyt publiczności (jedna z tancerek otrzymała od tajemniczego wielbiciela,  Krystiana Kwietniewskiego, czerwoną różę).  Następnie przeszliśmy w spokojniejszy klimat „Literatury”. Zadanie uczniów polegało na odgadnięciu tytułu utworu, którego fragmenty prezentowała drużyna przeciwników (oczywiście były to fragmenty dzieł literackich ulubionych przez naszych patronów). I znowu dzięki piosence „Umówiłem się z nią na dziewiątą” Eugeniusza Bodo (Kacper Kuchta) znaleźliśmy się w niezwykłych latach międzywojennych. Artysta zrobił furorę, zapraszając Panią Joannę Mazur na scenę i kierując do niej romantyczne słowa piosenki. Ostatnią konkurencją był „Wielki Finał”, a punkty przyznawało w nim kapryśne Koło Fortuny. Drużyny otrzymały cztery pytania, które doprowadziły do niespodziewanej sytuacji – remisu. Prowadzącej jednak nic nie było w stanie zaskoczyć: zadała dodatkowe pytanie, które wyłoniło zwycięską drużynę technikum. Po rozdaniu atrakcyjnych nagród, zasponsorowanych przez firmę Pawtrans z Poniatowej, bawiliśmy się przy piosence „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” wykonanej przez niezastąpioną prowadzącą Darię Karaś.
 Na zakończenie uroczystości głos zabrali Pan Zenon Rodzik, Starosta Opolski i Pani Alicja Niezgoda, Dyrektor ZS w Poniatowej, którzy podkreślili jeszcze raz, jak niezwykłymi ludźmi byli Józef Piłsudski i Eugeniusz Kwiatkowski – patroni naszych szkół.

Bożena Wyroślak

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik

  obywatel

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Mapa zagrożeń na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny ISOK Logo

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk