Aktualności
Dzisiaj jest 19 kwietnia 2018    |   
 • Zapytanie ofertowe

  Zapytanie ofertowe

 • Podumowanie tygodnia 5 -12 kwietnia przez Zespół -.BiznesLubelskie

  Podumowanie tygodnia 5 -12 kwietnia przez...

 • Bezpłatna mammografia 16-17.05.2018 r.

  Bezpłatna mammografia 16-17.05.2018 r.

 • Bezpłatna mammografia 08.05.2018 r.

  Bezpłatna mammografia 08.05.2018 r.

 • Ostrzeżenie o burzach 13.04.2018 r.

  Ostrzeżenie o burzach 13.04.2018 r.

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Dzień Patrona w Zespole Szkół w Poniatowej

DSC06377Dzień Patrona to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Uczniowie klas pierwszych LO i technikum pod kierunkiem Pani Joanny Mazur oraz Pani Grażyny Chabuckiej przygotowali  z tej okazji apel, który odbył się 22 marca. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Pan Zenon Rodzik, Starosta Powiatu Opolskiego, Pani Iwona Giza, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia Kultury i Sportu.


Apel rozpoczął się częścią oficjalną: wprowadzeniem sztandarów, hymnem państwowym oraz krótkim przedstawieniem patronów, tj. Józefa Piłsudskiego – patrona Liceum Ogólnokształcącego i Eugeniusza Kwiatkowskiego – patrona Technikum.
Zupełnie inny charakter miała druga część apelu, utrzymana w konwencji teleturnieju „Kocham Cię, Polsko!”, który poprowadziła Daria Karaś (pomocą służyły jej piękne Słowianki - Ewelina Fiuk i Julia Pawełkiewicz).  Do zaciętej, ale sportowej rywalizacji stanęły dwie czteroosobowe drużyny: liceum (Kaja Zarzycka, Wioleta Szarpak, Karol Pockarby, Przemysław Orzech) i technikum (Kacper Rybarczyk, Adrian Kwietniewski, Marek Karabela, Robert Kołodziej). Uczestnicy mieli przed sobą sześć rund, w których musieli wykazać się wiedzą o swoich patronach.
Zabawę rozpoczęła runda „Zakazane Słowa”. Uczniowie, odpowiadając na pytania dotyczące faktów z życia Józefa Piłsudskiego i Eugeniusza Kwiatkowskiego, nie mogli używać słów „tak” i  „nie”. Następnie świętowaliśmy „Urodziny” Przemka, dając mu „bombowy prezent”. W tej rundzie uczestnicy musieli sprawnie i bezbłędnie odpowiadać na pytania związane z patronami, podając sobie przy tym prezent - „bombę”, która po upływie pięciu minut wybuchła w rękach Wiolety Szarpak z drużyny liceum. W przerwie pomiędzy rundami na scenie pojawiła się Hanka Ordonówna (Katarzyna Zielińska). W jej interpretacji wysłuchaliśmy piosenki „Tam w Zułowskim dworku”. W kolejnej rundzie - „Głuchym telefonie” – mogliśmy przekonać się, jak powstają plotki. Uczniowie mieli za zadanie  przekazać sobie nawzajem pewne informacje z życia prywatnego naszych patronów. Plotka, która powstała,  doprowadziła widownię do łez. Potem przyszedł czas na odmienioną, ale nie przez przypadki, „Polszczyznę”. W tej konkurencji drużyny z zasłoniętymi oczami układały ze styropianowych liter słowa, związane tematycznie z życiem naszych patronów. Po emocjonującej rywalizacji na scenie pojawiły się tancerki (Inga Gołębiowska, Natalia Dobrowolska, Natalia Mędrek, Alicja Kamela, Patrycja Czopek, Agnieszka Iwan), które przeniosły nas w klimat  lat dwudziestych i zaprezentowały swoje taneczno - akrobatyczne umiejętności, budząc zachwyt publiczności (jedna z tancerek otrzymała od tajemniczego wielbiciela,  Krystiana Kwietniewskiego, czerwoną różę).  Następnie przeszliśmy w spokojniejszy klimat „Literatury”. Zadanie uczniów polegało na odgadnięciu tytułu utworu, którego fragmenty prezentowała drużyna przeciwników (oczywiście były to fragmenty dzieł literackich ulubionych przez naszych patronów). I znowu dzięki piosence „Umówiłem się z nią na dziewiątą” Eugeniusza Bodo (Kacper Kuchta) znaleźliśmy się w niezwykłych latach międzywojennych. Artysta zrobił furorę, zapraszając Panią Joannę Mazur na scenę i kierując do niej romantyczne słowa piosenki. Ostatnią konkurencją był „Wielki Finał”, a punkty przyznawało w nim kapryśne Koło Fortuny. Drużyny otrzymały cztery pytania, które doprowadziły do niespodziewanej sytuacji – remisu. Prowadzącej jednak nic nie było w stanie zaskoczyć: zadała dodatkowe pytanie, które wyłoniło zwycięską drużynę technikum. Po rozdaniu atrakcyjnych nagród, zasponsorowanych przez firmę Pawtrans z Poniatowej, bawiliśmy się przy piosence „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” wykonanej przez niezastąpioną prowadzącą Darię Karaś.
 Na zakończenie uroczystości głos zabrali Pan Zenon Rodzik, Starosta Opolski i Pani Alicja Niezgoda, Dyrektor ZS w Poniatowej, którzy podkreślili jeszcze raz, jak niezwykłymi ludźmi byli Józef Piłsudski i Eugeniusz Kwiatkowski – patroni naszych szkół.

Bożena Wyroślak

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik

  obywatel

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Mapa zagrożeń na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny ISOK Logo

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk