Aktualności
Dzisiaj jest 23 listopada 2017    |   
Powiatowe ćwiczenie obronne pk. „POWIAT AK – 2017”

Powiatowe ćwiczenie obronne pk. „POWIAT AK – 2017”

W dniach 22-24 listopada 2017 roku na terenie powiatu opolskiego zostanie przeprowadzone...

Awanse i odznaczenia dla funkcjonariuszy Zakładu Karnego

Awanse i odznaczenia dla funkcjonariuszy Zakładu Karnego

W dniu 16 listopada 2017 roku w sali konferencyjnej Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim odbyło się...

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

                &nbs...

 • Uwaga - w związku z ćwiczeniem ewidencja wejść i wyjść!

  Uwaga - w związku z ćwiczeniem ewidencja wejść...

 • Powiatowe ćwiczenie obronne pk. „POWIAT AK – 2017”

  Powiatowe ćwiczenie obronne pk. „POWIAT AK – 2017”

 • Ogłoszenie o zamówieniu na usługi społeczne

  Ogłoszenie o zamówieniu na usługi społeczne

 • Awanse i odznaczenia dla funkcjonariuszy Zakładu Karnego

  Awanse i odznaczenia dla funkcjonariuszy...

 • Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

  Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

IV Noc w Liceum - relacja

DSC 0163Kolejna, czwarta już Noc w Liceum, czyli wydarzenie kulturalne promujące Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Opolu Lubelskim, odbyła się 25 maja 2017 r.

 Głównym hasłem tegorocznej Nocy w Liceum była historia pałacu, w którym mieści się obecnie nasza szkoła. Przenieśliśmy się do wieku XVIII, gdy siedziba liceum była jedną z najświetniejszych rezydencji ówecznej Polski. Skoncentrowaliśmy się na życiu właścicielki posiadłości - księżnej Zofii Lubomirskiej.
Na spotkanie w murach szkoły przybyło wielu gości, wśród nich przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim: p. Paweł Grabek - Członek Zarządu Powiatu oraz p. Iwona Giza - Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu. Gościliśmy także p. Halinę Złotuchę - Przewodniczącą Towarzystwa Przyjaciół Miasta Opola Lubelskiego, miejskiego konserwatora zabytków z Lublina - p. doktora Huberta Mącika oraz pracownika naukowego Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie - p. prof. Mariusza Ausza. Na imprezę przybyli też członkowie Towarzystwa Przyjaciół Miasta Opola Lubelskiego oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także nauczyciele i uczniowie okolicznych szkół gimnazjalnych, m.in. z Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim. Odwiedzili nas także pasjonaci historii, wśród nich był p. Janusz Kopaczek, twórca Szlaku Jagiellońskiego. Relację ze spotkania przygotowała p. Joanna Majka, reprezentująca Radio Progres.
Wykład pod tytułem „Księżna Zofia Lubomirska - pani na Opolu” wygłosił specjalny gość uroczystości, p. doktor Hubert Mącik. Przypomniał w nim dzieje pałacu Lubomirskich. Opowiadał również o budynkach wokół pałacu i  o parku otaczającym rezydencję.  Pan doktor zaprojektował też grę terenową ”Ścieżkami wspomnień Zofii Lubomirskiej”, w której wzięli udział m.in. uczniowie gimnazjów. Zwieńczeniem tych historycznych wspomnień był koncert uczniów naszej szkoły. Wystąpili w nim: Kinga Nita, Sylwia Żyszkiewicz, Wiktoria Korgul i Daniel Wach. Kindze akompaniował gość specjalny - p. prof. Jerzy Boń.
Wieczorna część „Nocy w Liceum” przebiegła w atmosferze piknikowej-ognisko, pieczone kiełbaski. Wielu uczestników spotkania próbowało swoich sił w sztuce malowania na wodzie EBRU. Powstały piękne prace, które można zobaczyć na specjalnej wystawie. Inni wzięli udział w zajęciach tanecznych Zumby.
 Dziękujemy Towarzystwu Przyjaciół Miasta Opola Lubelskiego za współorganizację imprezy i Radzie Rodziców naszego liceum za ufundowanie poczęstunku.

 

Małgorzata Woś Dyrektor LO w Opolu Lubelskim

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik

  obywatel

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Mapa zagrożeń na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny ISOK Logo

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk