Aktualności
Dzisiaj jest 22 stycznia 2018    |   
 • Ostrzeżenie o oblodzeniu 19.01.2018 r.

  Ostrzeżenie o oblodzeniu 19.01.2018 r.

 • Podumowanie tygodnia 11 - 18 stycznia przez Zespół -.BiznesLubelskie

  Podumowanie tygodnia 11 - 18 stycznia przez...

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze 18.01.2018 r.

  Ostrzeżenie o silnym wietrze 18.01.2018 r.

 • Ferie zimowe w górach 2018

  Ferie zimowe w górach 2018

 • Obwieszczenie o kwalifikacji wojskowej w 2018r.

  Obwieszczenie o kwalifikacji wojskowej w 2018r.

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Karczmiskach

20171102W dniu 8 października 2017 roku druhowie strażacy, działający w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Karczmiskach świętowali jubileusz 100-lecia istnienia jednostki. Uroczystości towarzyszyły liczne odznaczenia, podziękowania i gratulacje dla druhów strażaków.

Uroczystość obchodów 100-lecia OSP Karczmiska rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Karczmiskach, której przewodniczył kapelan powiatowy strażaków  ks. kan. Adam Lemieszek wraz z ks. Ryszardem Denysem – proboszczem parafii. Następnie pododdział jednostek OSP z terenu gminy, poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz samochody strażackie prowadzone przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP z Niedrzwicy Kościelnej udali się do hali sportowej, gdzie kontynuowane były obchody jubileuszu.
W uroczystościach wzięli udział: Marian Starownik – Prezes ZOW ZOSP RP w Lublinie, Jan Łopata – Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Lublinie, Marek Kos – reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego, Zenon Rodzik – Prezes ZOP ZOSP RP w Opolu Lubelskim, Piotr Ołówek – Komendant Powiatowy PSP w Opolu Lubelskim, Janusz Goliszek – Prezes ZOG ZOSP RP w Karczmiskach. Podczas uroczystości zaprezentowano historię oraz wybrane wydarzenia z życia jednostki, a także przedstawiono sylwetki osób związanych z Ochotniczą Strażą Pożarną. Główną częścią spotkania było uhonorowanie jednostki OSP w Karczmiskach „Złotym Znakiem Związku” przez Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Lublinie, który wręczył także medale i odznaczenia dla strażaków za bezinteresowną służbę. Na zakończenie jubileuszu odbyła się część artystyczna, podczas której zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół w Karczmiskach. Następnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Niedrzwicy Kościelnej wykonała kilka przygotowanych przez siebie utworów. Na korytarzu szkoły można było również podziwiać wystawę prac plastycznych przygotowaną przez uczniów pt. „Praca – strażaka – karczmiaka” oraz wystawę prezentującą historię i życie współczesne strażaków z Karczmisk, przygotowano także folder o historii jednostki.
Rola strażaków w życiu każdego z nas jest nie do przecenienia, a żadne słowa nie oddają w pełni trudu i poświęcenia strażaków, którzy pomagają ofiarnie każdemu potrzebującemu – za co im wszystkim gorąco dziękujemy.

Patrycja Kucharska

 

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik

  obywatel

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Mapa zagrożeń na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny ISOK Logo

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk