Aktualności
Dzisiaj jest 24 stycznia 2019    |   
 • Ogłoszenie o możliwości zgłaszania kandydatów do Rady Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach

  Ogłoszenie o możliwości zgłaszania kandydatów ...

 • Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach

  Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w...

 • Zaproszenie do udziału w programie szkoleniowo-doradczym w obszarze innowacyjności pn. „Akademia Menadżera Innowacji” (AMI)

  Zaproszenie do udziału w programie...

 • Tradycyjny sad

  Tradycyjny sad

 • Ministerstwo Inwestycji i rozwoju zaprasza na konsultacje społeczne Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030

  Ministerstwo Inwestycji i rozwoju zaprasza na...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Jubileusz 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Karczmiskach

20171102W dniu 8 października 2017 roku druhowie strażacy, działający w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Karczmiskach świętowali jubileusz 100-lecia istnienia jednostki. Uroczystości towarzyszyły liczne odznaczenia, podziękowania i gratulacje dla druhów strażaków.

Uroczystość obchodów 100-lecia OSP Karczmiska rozpoczęła się od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Karczmiskach, której przewodniczył kapelan powiatowy strażaków  ks. kan. Adam Lemieszek wraz z ks. Ryszardem Denysem – proboszczem parafii. Następnie pododdział jednostek OSP z terenu gminy, poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz samochody strażackie prowadzone przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP z Niedrzwicy Kościelnej udali się do hali sportowej, gdzie kontynuowane były obchody jubileuszu.
W uroczystościach wzięli udział: Marian Starownik – Prezes ZOW ZOSP RP w Lublinie, Jan Łopata – Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Lublinie, Marek Kos – reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego, Zenon Rodzik – Prezes ZOP ZOSP RP w Opolu Lubelskim, Piotr Ołówek – Komendant Powiatowy PSP w Opolu Lubelskim, Janusz Goliszek – Prezes ZOG ZOSP RP w Karczmiskach. Podczas uroczystości zaprezentowano historię oraz wybrane wydarzenia z życia jednostki, a także przedstawiono sylwetki osób związanych z Ochotniczą Strażą Pożarną. Główną częścią spotkania było uhonorowanie jednostki OSP w Karczmiskach „Złotym Znakiem Związku” przez Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego w Lublinie, który wręczył także medale i odznaczenia dla strażaków za bezinteresowną służbę. Na zakończenie jubileuszu odbyła się część artystyczna, podczas której zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół w Karczmiskach. Następnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Niedrzwicy Kościelnej wykonała kilka przygotowanych przez siebie utworów. Na korytarzu szkoły można było również podziwiać wystawę prac plastycznych przygotowaną przez uczniów pt. „Praca – strażaka – karczmiaka” oraz wystawę prezentującą historię i życie współczesne strażaków z Karczmisk, przygotowano także folder o historii jednostki.
Rola strażaków w życiu każdego z nas jest nie do przecenienia, a żadne słowa nie oddają w pełni trudu i poświęcenia strażaków, którzy pomagają ofiarnie każdemu potrzebującemu – za co im wszystkim gorąco dziękujemy.

Patrycja Kucharska

 

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Mapa zagrożeń na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny ISOK Logo

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk