Aktualności
Dzisiaj jest 22 maja 2019    |   
„Dni pszczoły i dzikich zapylaczy 2019” w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach

„Dni pszczoły i dzikich zapylaczy 2019” w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach

Chrońmy pszczoły – pod takim hasłem odbywały się tegoroczne zajęcia przyrodnicze „Dni...

Zapytanie ofertowe

Zapytanie ofertowe

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi - przewozu grupy uczniów wraz z...

Kacper Bigos po raz trzeci Laureatem Okręgowym Olimpiady w Lublinie

Kacper Bigos po raz trzeci Laureatem Okręgowym Olimpiady w Lublinie

W środę 8 kwietnia 2019 roku w  XXI Liceum Ogólnokształcącym, ul. Ks. Michała...

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIESLKIEGO ”UNDERSTAND”Miło nam poinformować, że...

 • „Dni pszczoły i dzikich zapylaczy 2019” w Muzeum Regionalnym w Kluczkowicach

  „Dni pszczoły i dzikich zapylaczy 2019” w...

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • Zapytanie ofertowe

  Zapytanie ofertowe

 • Kacper Bigos po raz trzeci Laureatem Okręgowym Olimpiady w Lublinie

  Kacper Bigos po raz trzeci Laureatem Okręgowym...

 • Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

  Sukcesy uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Informatycy z Poniatowej na konferencji CheckIT’2018

DSC06122

6 marca 2018 roku uczniowie z Zespołu Szkół w Poniatowej po raz kolejny zaprezentowali swoje pasje związane z robotyką i drukiem 3D  na konferencji informatycznej zorganizowanej przez Lubelską Wyżynę IT w Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie.

Tym razem mieliśmy okazję reprezentować naszą szkołę podczas CheckIT’2018 (W 2016 swoje stoisko mieliśmy na Festiwalu Startup). Byliśmy jedną z dwóch szkół średnich z województwa lubelskiego, którą organizatorzy zaprosili  do czynnego uczestnictwa w konferencji.
Grupa 7 uczniów pod opieką pani Małgorzaty Fiuk, z wielkim zaangażowaniem odpowiadała na wszelkie pytania, które zadawali inni uczestnicy konferencji. Dużym zainteresowaniem, jak zawsze, cieszyły się roboty skonstruowane przez uczniów naszej szkoły podczas zajęć w ramach koła mechatronicznego „Robot”. Tym razem furorę zrobił robot podający ulotki. Trzeba jednak przyznać, że mieliśmy godnych rywali - kolegów ze szkoły średniej z Kraśnika, którzy również prezentowali wykonane przez siebie roboty. Była to doskonała okazja do wymienia się wiedzą praktyczną, dotyczącą konstrukcji i budowy robotów.
Na stoisku szkoły nie mogło oczywiście zabraknąć znanej już nam dobrze drukarki 3D. Pomimo że nie była to jedyna drukarka 3D zaprezentowana podczas konferencji (a było ich tym razem aż 3!), ilość wydrukowanych modeli, a przede wszystkim ich różnorodne formy i kolory, jak zwykle przyciągały sporą grupę uczestników. Dla niektórych z nich był to pierwszy kontakt z tego rodzaju urządzeniem, dla innych - kolejne doświadczenie. Jedną z osób, która bacznie słuchała naszych kolegów, dzielących się swoimi doświadczeniami i wiedzą, był, jak się później okazało, współtwórca drukarki, którą dzisiaj możemy eksploatować.

Druga grupa młodzieży z ZS (20 osób), pod opieką pana Marka Wawrzyniaka, w ramach realizowanego projektu „Nowoczesna Szkoła zawodowa szansą dla rozwoju powiatu brała udział w konferencji w charakterze uczestników wykładów i warsztatów. Uczniowie mieli niemały problem w wyborze konkretnych wykładów. Do najciekawszych należały „Złam swój telefon, czyli o bezpieczeństwie”, „Kryptowaluty – technologia przyszłości?” czy chociażby „Raz, dwa, trzy program stworzysz Ty – budowanie uniwersalnych aplikacji na wiele urządzeń”, po których uczniowie stali się nie tylko bogatsi o nową wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim wiedzę praktyczną. Wiedzę tę będą mogli wykorzystać zarówno w szkole, jak i w życiu codziennym oraz  przyszłej pracy jako specjaliści w dziedzinie IT.
W trakcie przerw między kolejnymi wykładami czy warsztatami uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ofertą przygotowaną przez kilka lubelskich uczelni, m.in. Uniwersytet Przyrodniczy, Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji, czy Politechnikę Lubelską. Młodzi pasjonaci nowych technologii nie mogli również  przejść obojętnie obok stoisk z przeróżnymi grami komputerowymi. Sprawdzili tam swoje umiejętności gracza bezpośrednio w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół.
Konferencje informatyczne, w których nasza szkoła bierze udział od lat, są doskonałym miejscem, aby podzielić się z innymi wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną, którą uczniowie zdobywają podczas nauki w Zespole Szkół w Poniatowej. Pozwalają one również na rozmowę z osobami, pracującymi w branży IT, a tym samym poznanie realiów takiej pracy oraz ewentualny wybór ścieżki kariery.
  Maciej Wicha

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Mapa zagrożeń na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny ISOK Logo

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk