Aktualności
Dzisiaj jest 29 maja 2020    |   
Lubelska e-spiżarnia

Lubelska e-spiżarnia

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli uruchamia na swojej stronie internetowej...

Rozkład jazdy busów

Rozkład jazdy busów

Rozkład jazdy busów w powiecie opolskim - aktualizacja 25 maja 2020 rok - godz.: 11:00...

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • Zmiany w funkcjonowaniu Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego- rozszerzenie zakresu pomocy.

  Zmiany w funkcjonowaniu Punktów Nieodpłatnej...

 • Dzień Samorządu Terytorialnego

  Dzień Samorządu Terytorialnego

 • Lubelska e-spiżarnia

  Lubelska e-spiżarnia

 • Rozkład jazdy busów

  Rozkład jazdy busów

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Poniato-wianki 2018 w 100-lecie Niepodległości

20180617 152949W dniach 16-17 czerwca 2018 roku odbyły się „Poniato-wianki 2018”. Tegoroczna uroczystość miała wyjątkowy charakter, ponieważ zorganizowana została pod hasłem „100-lecia Niepodległej Polski”.

    Podczas pierwszego dnia świętowania odbyły się koncerty zespołów ludowo-folkowych oraz konkurs na najpiękniejszy wianek. Zakończeniem sobotniej imprezy był koncert zespołu Vision.
    Drugi dzień uroczystości rozpoczął się z wielkim rozmachem. Niedzielne świętowanie rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Poniatowej. Następnie ulicami miasta przeszedł wielki, barwny korowód. Swoją obecnością podczas obchodów zaszczycili: poseł na Sejm RP, Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poseł na Sejm RP Jan Łopata, poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprezes PSL Krzysztof Hetman, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości Marceli Niezgoda, Przewodniczący Rady Powiatu w Opolu Lubelskim Bogdan Kuta, Starosta Opolski Zenon Rodzik wraz z Zarządem Powiatu. W marszu udział wzięły również Władze Miasta oraz lokalne stowarzyszenia, szkoły, organizacje oraz Ochotnicze Straże Pożarne. Po zakończeniu przemarszu wszyscy przeszli na plac przy ul. Brzozowej. Przy scenie zaprezentowali się uczestnicy korowodu. Burmistrz Miasta Zygmunt Wyroślak wraz z Zastępcą Krystyną Sołdek dokonali uroczystego otwarcia imprezy oraz powitali przybyłych gości.
    Stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem. Chcąc włączyć uczniów we wspólne świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej wraz z Urzędem Miejskim ogłosili  konkurs wiedzy pn. „Wincenty Witos – życie i działalność polityczna”. Konkurs dotyczący jednego z największych „Ojców Polskiej Niepodległości” skierowany był do uczniów wszystkich szkół działających na terenie gminy Poniatowa, w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcą konkursu młodszej kategorii wiekowej został Maksymilian Pomorski, natomiast w starszej kategorii wiekowej wygrała Gabriela Tkaczyk. Uczniowie pierwszych miejsc otrzymali dwa piękne rowery ufundowane przez Powiat Opolski.
    Podczas „Poniato-wianek 2018” dokonano rozstrzygnięcia konkursu Piosenki Patriotycznej „Niepodległa 2018”. Laureatami konkursu z podziałem na trzy kategorie wiekowe, tj. uczniowie szkoły podstawowej klas IV-VI, szkół gimnazjalnych i klas VII i szkół ponadgimnazjalnych zostali Patrycja Micek, Zuzanna Gajor oraz chór Dmuchawce. Powiat Opolski w ramach konkursu ufundował atrakcyjny sprzęt elektroniczny. Zwycięzcy ponownie wystąpili, tym razem na dużej scenie. Powyższe konkursy miały na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży największych wartości i tradycji patriotycznych oraz kształtowanie postaw patriotycznych.
    Podczas trwania imprezy uczestnicy mogli odwiedzić wiele stoisk przygotowanych przez szkoły, organizacje i stowarzyszenia, skosztować lokalnych specjałów, a także kupić rękodzieło. Przy stoisku Powiatowego Centrum Zdrowia każda osoba mogła wykonać darmowe badanie poziomu ciśnienia krwi oraz glukozy.
    Jednym z najważniejszych stoisk była wystawa poświęcona życiu oraz działalności politycznej Wincentego Witosa. Podczas przemówienia, poseł na Sejm RP, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił sylwetkę Witosa, jako zasłużonego dla odzyskania Niepodległej Polski. Podkreślił jak wielkie były słowa Wincentego Witosa o szacunku i godności do drugiego człowieka, o Państwie wolnym i demokratycznym. Zaznaczył również, iż Wincenty Witos nie tylko osiągnął znaczące stanowiska, mimo ukończenia tylko kilku klas, ale przede wszystkim zjednoczył cały naród Polski.
    W dalszej części programu uroczystości odbyły się prezentacje grup artystycznych z tereny gminy Poniatowa, koncert zespołu „Poligon nr 4” oraz występ zespołu „MUS!”.
    Zwieńczeniem uroczystości był koncert gwiazdy wieczoru „Łobuzy” oraz pokaz sztucznych ogni.    
    Organizatorem Poniatowianek był Urząd Miejski w Poniatowej oraz Centrum Kultury, Promocji Turystyki, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców. Uroczystość zgromadziła bardzo dużo uczestników. W 100-lecie Niepodległości, tegoroczne „Poniato-wianki 2018” dostarczyły nie tylko dobrej zabawy, lecz również wielu wzruszeń i refleksji dotyczących tożsamości narodowej oraz patriotyzmu współczesnych Polaków.

Patrycja Kucharska

geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1244842

Twoje IP 3.235.172.213 piątek, 29.05.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk