Aktualności
Dzisiaj jest 29 maja 2020    |   
Lubelska e-spiżarnia

Lubelska e-spiżarnia

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli uruchamia na swojej stronie internetowej...

Rozkład jazdy busów

Rozkład jazdy busów

Rozkład jazdy busów w powiecie opolskim - aktualizacja 25 maja 2020 rok - godz.: 11:00...

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • Zmiany w funkcjonowaniu Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego- rozszerzenie zakresu pomocy.

  Zmiany w funkcjonowaniu Punktów Nieodpłatnej...

 • Dzień Samorządu Terytorialnego

  Dzień Samorządu Terytorialnego

 • Lubelska e-spiżarnia

  Lubelska e-spiżarnia

 • Rozkład jazdy busów

  Rozkład jazdy busów

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

„SZCZYGIEŁKI” zauroczyły Gniezno!

IMG 5707W dniach 18-21.X.2018 chór dziecięcy „Szczygiełki” z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Poniatowej przebywał na VIII Ogólnopolskim Konkursie „Ars Liturgica” w Gnieźnie, gdzie uzyskał I miejsce i Złoty Dyplom oraz Nagrodę Specjalną Prezesa Radia Plus Polska.


We wnętrzach historycznej Katedry Gnieźnieńskiej dzieci wykonały pięć utworów sakralnych: Gloria Deo - Joanny Garbacz (2018) - prapremierowe wykonanie, O Salutaris Hostia - Pasquale Pisari, XVIII w. , Ave Maria - Otto Fischer (1901–1941), Barka - opr. Joanna Garbacz, Go down Moses - negro spiritual oraz Siyahamba - hymn z Południowej Afryki w języku Zulu.
    Nasi młodzi chórzyści  wzbudzili zachwyt interpretacją każdego przygotowanego utworu i pomimo „zakazu” klaskania podczas przesłuchań konkursowych, „Szczygiełki” zostały nagrodzone obfitymi brawami po utworze Go down Moses.
Warto wspomnieć o niezwykle subtelnym utworze, jakim jest pieśń-modlitwa „Ave Maria” O.Fischera, z polskim tekstem autorstwa Witolda Danielewicza (1 zw.) oraz sióstr Aleksandry i Karoliny Gębki (2 zw.). Brzmienie tej kompozycji urozmaiciły partie solowe w wykonaniu: Nataszy Iwaniak, Natalii Żywickiej, Jasia Białego oraz dwa tercety wokalne w składzie: Maja Markowska, Martyna Binięda, Michalina oraz Milena Stępień, Aleksandra Gębka, Zuzanna Mirosław.
   Chórem dyrygowała Pani Anna Maria Karwat. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawował Prymas Polski abp Wojciech Polak, medialny zaś Radio Plus i Przewodnik Katolicki.

    W Konkursie uczestniczyły dzieci w wieku 7 -12 lat i wzbudziły zachwyt jurorów konkursu oraz licznie zgromadzonej publiczności. Należy dodać, że konkurs „Ars Liturgica” należy do najbardziej prestiżowych imprez w tej dziedzinie sztuki gromadząc najlepsze chóry w kraju. W tegorocznej edycji Konkursu uczestniczyło 29 chórów i zespołów wokalnych z: Warszawy, Poznania (7), Szczecina (2), Bydgoszczy, Koszalina, Gryfina, Wejherowa, Pamiątkowa, Słupska, Gniewina, Olsztyna, Zebrzydowic, Działdowa, Opola, Nakła nad Notecią, Wrocławia, Gdańska, Lutomierska, Gniezna oraz Poniatowej.
Przypominamy, że jest to trzecie zwycięstwo chórów Szczygiełki w ciągu sześciu miesięcy 2018:
• I Ogólnopolski Konkurs Muzyki Sakralnej w Tykocinie – Nagroda Grand Prix dla chóru „Szczygiełki Grandi’ pod dyr. Joanny Garbacz, maj 2018,
• IX Międzynarodowy Festiwal Chóralny Cracovia Cantans w Krakowie – I miejsce dla chóru „Szczygiełki Grandi” pod dyr. Joanny Garbacz, czerwiec 2018,
• VIII Ogólnopolski Konkurs „Ars Liturgica” w Gnieźnie ––  I miejsce dla chóru „Szczygiełki”, październik 2018.
    Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy zainteresowane dzieci i młodzież do siedziby chóru w Poniatowej przy ul. Młodzieżowej 6, Tel. 81-820-4786
 Danuta Danielewicz

geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1244865

Twoje IP 3.235.172.213 piątek, 29.05.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk