Aktualności
Dzisiaj jest 30 października 2020    |   
Zakończona przebudowa mostu w Ratoszynie Drugim

Zakończona przebudowa mostu w Ratoszynie Drugim

Kolejna inwestycja drogowa w powiecie opolskim za nami. Tym razem była to przebudowa mostu nad...

Utrudnienia drogowe

Utrudnienia drogowe

W związku z realizacją inwestycji pn.: „ Przebudowa drogi powiatowej nr 2237L Poniatowa...

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert – prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub...

 • Zdalne porady w punkcie NPP

  Zdalne porady w punkcie NPP

 • Zakończona przebudowa mostu w Ratoszynie Drugim

  Zakończona przebudowa mostu w Ratoszynie Drugim

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • Utrudnienia drogowe

  Utrudnienia drogowe

 • Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

  Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Dzień języków obcych w LO im. A. Mickiewicza w Opolu Lubelskim

Podczas Szkolnego Festiwalu Kulturalnego po raz kolejny w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza świętowano Dzień Języków Obcych. W tym roku, przebiegał on w szczególnej atmosferze, gdyż organizatorzy zaprosili okoliczne szkoły średnie do wzięcia udziału w trzeciej edycji Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej.
Do rywalizacji stanęli uzdolnieni wokalnie i muzycznie uczniowie sześciu szkół: Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim, Zespołu Szkół w Poniatowej tj. Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Technikum Mechanicznego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Józefowie nad Wisłą, Zespołu Szkół im. Piotra Ściegiennego w Chodlu oraz reprezentanci naszej szkoły. Ponadto, tego dnia dzięki pani Monice Ptasińskiej-Romanowskiej – w szkole gościło dziesięciu nauczycieli  z dziewięciu krajów europejskich: Hiszpanii, Czech, Włoch, Litwy, Portugalii, Szwecji, Słowacji, Anglii i Turcji. Nauczyciele wspomagali w pracach jury, dopingowali zmagania wokalistów na scenie, a pani Lesley McCartney z Anglii przeprowadziła prezentację na temat Wielkiej Brytanii dla uczniów liceum. Nad prawidłowym przebiegiem festiwalu czuwała pani Małgorzata Kobiałka.
Główną uroczystość poprowadzili w języku polskim i angielskim uczniowie Magdalena Barczyk z klasy IIIc oraz Kamil Wrona z Ib. Wokaliści i zespoły zaprezentowali różnorodne piosenki, poczynając najnowszych przebojów, po nieśmiertelne hity a nawet rock’n’roll-owe szlagiery z lat 50-tych i 60-tych.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali trzy utwory: Jagoda Pernak zaśpiewała ‘Rolling In The Deep’, Aleksandra Stefanek ‘Slow It Down’, a Maciej Łukasiewicz wykonał piosenkę ‘Hallelujah’. Wszystkim reprezentantom naszej szkoły dzielnie i pięknie akompaniował na gitarze lub pianinie prowadzący uroczystość Kamil Wrona.
Uczestników oceniało jury w składzie: p. Mariusz Batyra (LO Opole Lubelskie), p. Katarzyna Kramek (LO Poniatowa), p. Izabela Stępień (ZSZ Opole Lubelskie) oraz nauczyciele z zagranicy: pani Gloria Deniz z Hiszpanii, pani Lesley McCartney z Anglii, pani Petra Bentley z Czech oraz pani Nicolina Lombardi z Włoch. Obrady jury były bardzo trudne i emocjonujące, gdyż występy uczestników były na bardzo wysokim poziomie. W ostatecznym rozrachunku, wyłoniono laureatów. Wyniki zostały ogłoszone przez przewodniczącego jury, pana Mariusza Batyrę, natomiast nagrody i dyplomy wręczyła pani dyrektor, Ilona Majak – Gierczak. Wyróżnienia zdobyli: Tomasz Adamczyk z zespołem (TM z Poniatowej), Radosław Kramek (ZSZ Opole Lubelskie) oraz Aleksandra Stefanek (LO Opole Lubelskie). Trzecie miejsce zdobyła Jagoda Pernak z naszego LO, miejsce drugie przypadło uczennicy ZSZ w Opolu Lubelskim Angelice Zygmaniak. Laureatem Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej 2012 został Maciej Łukasiewicz, uczeń LO w Opolu Lubelskim. Na zakończenie uroczystości zdobywcy pierwszego i drugiego Maciej Łukasiewicz i Angelika Zygmaniak wspólnie wykonali piosenkę ‘Hallelujah’.

Małgorzata Kobiałka  

ktd

logo fundusz drog samorzadowych

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk