Aktualności
Dzisiaj jest 8 kwietnia 2020    |   
Informacja z Centrum Informacyjnego Rządu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Informacja z Centrum Informacyjnego Rządu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Informacja z Centrum Informacyjnego Rządu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dotycząca...

Zbiórka dla PCZ - przyłącz się

Zbiórka dla PCZ - przyłącz się

PCZ w Opolu Lubelskim - pomóż ratownikom, medykom i pacjentom organizowanej w celu...

Dyżur Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów

Dyżur Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów

Informujemy, iż w ramach niekontrolowanego rozprzestrzeniania się koronawirusa biuro Powiatowego...

 • Informacja z Centrum Informacyjnego Rządu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

  Informacja z Centrum Informacyjnego Rządu...

 • Zbiórka dla PCZ - przyłącz się

  Zbiórka dla PCZ - przyłącz się

 • Podziękowania dla Starosty Dariusza Piotrowskiego i Zarządu Powiatu Opolskiego od Powiatowego Centrum Zdrowia za udzieloną pomoc materialną i finansową w walce z koronawirusem.

  Podziękowania dla Starosty Dariusza...

 • Informacja Starosty Opolskiego

  Informacja Starosty Opolskiego

 • Dyżur Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów

  Dyżur Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Przebudowa drogi Skoków – Białowoda

20200319 1

Trwają prace przy przebudowie drogi 2622L – przebiegającej  przez Skoków, Puszno Godowskie, Puszno Skokowskie, Ludwików, Wandalin, Białowodę, Kolonię Boby. Jest to flagowa inwestycja  drogowa w powiecie opolskim  w 2020 roku. Wraz z remontem drogi 2621L – Emilcin – Skoków należy do zadania pierwszego w ramach programu „Przebudowa dróg powiatowych”.

Przebudowa obejmie ponad 11 kilometrów dróg, a jej całkowity koszt wyniesie 5 664 411 złotych. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki uzyskaniu przez lokalne władze dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 3 380 008 złotych oraz współpracy Starosty Opolskiego Dariusza Piotrowskiego z Burmistrzem Opola Lubelskiego Sławomirem Plisem, którzy wyłożyli pozostałe fundusze z budżetów powiatu i gminy.

Zakres prac, które obecnie są wykonywane na poszczególnych odcinkach dróg obejmuje: roboty rozbiórkowe, wycinkę drzew, roboty ziemne, wykonanie podbudowy, wykonanie nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej.

Jezdnia będzie poszerzona do 5,5 metra, powstaną pobocza o szerokości 75 cm oraz zatoki autobusowe. Część odcinków dróg będzie kładziona od nowa. Termin ukończenia tej inwestycji to sierpień 2020 roku.

Starosta Dariusz Piotrowski, który na bieżąco monitoruje postępy robót mówi „Prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem co tym bardziej cieszy, gdyż droga ta nie była remontowana od 50 lat. Dzięki dobrej współpracy  z gminami powiatu opolskiego wspólnie realizujemy ten wielki projekt inwestycyjny. Doskonale wiemy także jak dużo dróg w powiecie opolskim wymaga remontu. Stąd też podczas obecnej kadencji samorządu chcemy wyremontować ponad 100 kilometrów odcinków dróg. Mamy nadzieję, że wszystko szybko wróci do normy i będziemy mogli dalej realizować nasze ambitne plany.”

Z kolei Burmistrz Sławomir Plis dodaje „Wspólnie z Powiatem Opolskim zrealizujemy w tym roku 37 km dróg na kwotę 21 mln złotych. Jest to działanie jakiego do tej pory, na taką skalę, w naszej gminie nie było. Doskonale zdaję sobie sprawę ze skali potrzeb w zakresie remontów infrastruktury drogowej, zarówno na terenach wiejskich gminy, jak również na terenie powiatu, dlatego cieszę się, że aż 5 odcinków dróg realizowanych przez powiat z dofinansowaniem z FDS przebiega przez teren gminy Opole Lubelskie. W tej sytuacji oczywiste stało się, że miasto powinno wesprzeć finansowo te inwestycje i stąd decyzja o przekazaniu 2,7 mln zł w tym roku i ponad miliona zł w 2021 roku.”

 

 

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk