Aktualności
Dzisiaj jest 30 września 2020    |   
Laureaci konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2020” wyłonieni

Laureaci konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2020” wyłonieni

Przedstawiciel powiatu opolskiego, Marcin Kłudka z Nietrzeby, gmina Józefów nad...

Zwalczanie zgnilca amerykańskiego pszczół

Zwalczanie zgnilca amerykańskiego pszczół

Rozporządzenie Wojewody Lubelskiego nr 43 z dnia 23 września 2020 r. w sprawie zwalczania...

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

Z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego Starosta Opolski Dariusz Piotrowski, Burmistrz Opola...

Starania o dziesiątki milionów złotych na inwestycje rozpoczęte

Starania o dziesiątki milionów złotych na inwestycje rozpoczęte

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Opolu Lubelskim doszło do podpisania listu...

Powiat w budowie - następne etapy

Powiat w budowie - następne etapy

Na różnym etapie realizacji trwają prace inwestycyjne w powiecie opolskim. Rozpoczęły się...

 • Laureaci konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2020” wyłonieni

  Laureaci konkursu „Rolnik z Lubelskiego 2020”...

 • Zwalczanie zgnilca amerykańskiego pszczół

  Zwalczanie zgnilca amerykańskiego pszczół

 • Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

  Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

 • Starania o dziesiątki milionów złotych na inwestycje rozpoczęte

  Starania o dziesiątki milionów złotych na...

 • Powiat w budowie - następne etapy

  Powiat w budowie - następne etapy

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

"Promyk Dnia" dla dzieci !

Kamień, 21 czerwca 2007 r. – Dziś w Kamieniu w Gminie Łaziska została otwarta pierwsza świetlica środowiskowa „Promyk Dnia” dla dzieci z okolicznych miejscowości. Jest to inicjatywa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich i firmy GlaxoSmithKline. Świetlica będzie prowadzić specjalny program edukacyjny, którego celem jest działanie na rzecz ograniczania wykluczenia społecznego oraz wyrównania szans u dzieci z terenów wiejskich i małych miast województwa lubelskiego.

Dziś w Kamieniu nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszej świetlicy środowiskowej „Promyk Dnia” w tej okolicy, do której uczęszczać będą mogły dzieci z pobliskich miejscowości. Jest ona pilotażową placówką tego typu stworzoną przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich w Warszawie, firmę GlaxoSmithKline i lokalnego partnera - Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Starszych w Opolu Lubelskim. W najbliższych miesiącach w innych miejscowościach będą powstawać na tzw. ścianie wschodniej kolejne tego typu placówki.
Świetlice środowiskowe „Promyk Dnia”, powstaną w ramach programu filantropijnego firmy GlaxoSmithKline, którego operatorem będzie Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich w Warszawie. Celem programu jest działanie na rzecz ograniczania wykluczenia społecznego oraz wyrównania szans u dzieci z terenów wiejskich i małych miast Polski wschodniej, w tym woj. lubelskiego poprzez stworzenie sieci świetlic środowiskowych. „Dzieci z terenów wiejskich i małych miasteczek mają gorszy dostęp do narzędzi edukacyjnych, promocji zdrowia i możliwości rozwoju niż ich rówieśnicy z miast. To sprawia, że mają trudniejszy start w życie. Chcemy, by dzięki działalności świetlic środowiskowych te dysproporcje były zmniejszane, a dzieci dostały szansę na lepszą przyszłość.” – mówi Marek Hołubicki prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich, operatora programu i sieci świetlic środowiskowych „Promyk Dnia”. Placówki prowadzić będą specjalny program kształcenia, promujący bezpieczeństwo dzieci na terenach wiejskich, ich rozwój umysłowy i fizyczny oraz edukację zdrowotną. Na ten cel GlaxoSmithKline przekaże w ciągu najbliższych trzech lat subwencję w wysokości 300 tys. funtów, czyli blisko 1,7 mln zł. „Zainicjowanie programu przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu dzieci z terenów wiejskich przez GlaxoSmithKline to tylko pierwszy krok. Tworzenie lepszej przyszłości dla tych dzieci to nasza wspólna odpowiedzialność – sektora biznesu, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnej oraz władz centralnych i samorządowych. Sukces tej inicjatywy i lepsze jutro dzieci zależy od rzeczywistego zaangażowania się w realizację programu wszystkich tych partnerów. ” – mówi Cameron Marshall, prezes firmy GlaxoSmithKline. Operator programu i sieci świetlic - Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich oraz lokalni partnerzy, prowadzący placówki, będą odpowiedzialni za wdrożenie programu edukacyjnego oraz pozyskiwanie dodatkowych, zewnętrznych źródeł finansowania, m.in. funduszy unijnych.
Świetlica środowiskowa „Promyk Dnia” w Kamieniu, mieszcząca się w budynku Szkoły Podstawowej, rozpocznie swoją pracę już w poniedziałek 25 czerwca br. Będzie prowadzić zajęcia codziennie. Placówka została wyposażona w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, książki, gry i materiały edukacyjne. „Cieszymy się, że „Promyk Dnia” został uruchomiony jeszcze w czerwcu. Dzięki temu już nadchodzące dwa miesiące wakacji będą mogły być wykorzystane na rozwój naszych dzieci. Nie zmarnujemy żadnego dnia.” – powiedział Andrzej Pielach, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Starszych, prowadzącego placówkę w Kamieniu. 
„Promyk Dnia” w Kamieniu jest pilotażową placówką, stworzoną w ramach programu na rzecz ograniczania wykluczenia społecznego oraz wyrównania szans u dzieci z terenów wiejskich i małych miast Polski wschodniej. Program został zainicjowany przez firmę GlaxoSmithKline, największego inwestora w polskim przemyśle farmaceutycznym. W ramach akcji, której operatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chrześcijańskich Organizacji Wiejskich, w nadchodzących miesiącach powstanie sieć świetlic środowiskowych „Promyk Dnia” w miejscowościach Polski wschodniej. Poszczególne placówki, prowadzone przez lokalnych partnerów, wdrożą i realizować będą ujednolicony program edukacyjny, promujący bezpieczeństwo dzieci na terenach wiejskich, ich rozwój umysłowy i fizyczny oraz edukację zdrowotną.

ktd

logo fundusz drog samorzadowych

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk