Aktualności
Dzisiaj jest 26 stycznia 2021    |   
Komunikat - Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta

Komunikat - Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta

Informujemy, że w dniu 25.01.2021r. biuro Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów będzie...

Projekt „Lubelski Park Wspierania Przedsiębiorczości’’

Projekt „Lubelski Park Wspierania Przedsiębiorczości’’

Prezes Zarządu Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego S.A. informuje o realizowanym przez...

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • Komunikat - Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta

  Komunikat - Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta

 • Życzenia z okazji Dnia Babci i dziadka

  Życzenia z okazji Dnia Babci i dziadka

 • Projekt „Lubelski Park Wspierania Przedsiębiorczości’’

  Projekt „Lubelski Park Wspierania...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Broń się nie trać wiary

foto12 września 2007 roku zostały zorganizowane przez Starostwo Powiatowe dwa koncerty Piotra Lubertowicza. Pierwszy w Zespole Szkół Technicznych w Poniatowej, drugi w kinie „Opolanka” w Opolu Lubelskim. Występy adresowane były do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Ich zadaniem było ostrzeganie przed zagrożeniami i patologią społeczną.

Przedsięwzięcie finansowane było ze środków Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego w ramach działań profilaktycznych zmierzających do przeciwdziałania zagrożeniom społecznym: alkoholizmowi i narkomanii.
Starosta Opolski Pan Zenon Rodzik przypomniał nauczycielom i zebranej młodzieży, że Powiat Opolski od 2005 roku uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii antynarkotykowej organizowanej przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Wspólnie z placówkami oświatowymi, Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną, organizacjami pozarządowymi oraz innymi instytucjami bierze udział w akcjach promujących zdrowie (konferencje antynarkotykowe: „Bliżej siebie – dalej od narkotyków” i „Szkodliwość zażywania narkotyków”; konkursy plastyczne i wiedzowe: „Bliżej siebie dalej od nałogów”, „Stop uzależnieniom”). Przeprowadzone zostały też badania wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich na temat używania substancji psychoaktywnych oraz stykania się z przemocą.
Powiat Opolski zafundował uczniom wszystkich szkół średnich wyjątkową ucztę duchową, jeśli tak można nazwać to spotkanie. A cóż to było za spotkanie i jaki cel mu przyświecał?
Otóż gościliśmy znanego muzyka, kompozytora i gitarzystę Piotra „Lupi” Lubertowicza. Postać związaną z polską sceną bluesową i rockową, laureata wielu znanych festiwali, jak choćby Rawa Blues, Węgorzewo, Jarocin, uczestnika takich wydarzeń kulturalnych, jak WOŚP czy Inwazja Mocy RMF FM. „Lupi” koncertował z zespołami: Dżem, Nocna Zmiana Bluesa, Monkey Business i Chłopcy z Placu Broni. Tworzył i występował z Jackiem Dewódzkim i Krzysztofem Ścierańskim oraz z gwiazdami amerykańskiego bluesa Carlosem Johnsonem i Louisianą Red. Po ciężkiej chorobie powrócił na scenę w lipcu 2003 roku….
Właśnie, po ciężkiej chorobie. Jaka była ta choroba, czego dotyczyła: ciała czy duszy? Nie są to proste pytania, a odpowiedzi na nie są znacznie bardziej skomplikowane, niż wydawałoby się niejednemu znawcy tematu. Ta choroba to niebezpieczeństwa i pokusy czyhające na nas w samotnym, zestresowanym życiu oraz wszelkie tego konsekwencje, czyli pościg za pieniądzem, przemoc i najgorsze  - narkomania, alkoholizm.
Piotr Lubertowicz w swoim życiu przeszedł te wszystkie ścieżki, które wabią nas i obiecują rozkosze, a w konsekwencji odcinają nas od rzeczywistości, od realnego życia, problemów, pasji i zainteresowań. Na swoim własnym przykładzie „Lupi” pokazuje młodym ludziom, jak łatwo można wpaść w uzależnienie i jak niewiele można zrobić dla człowieka uzależnionego, jeśli on sam tego nie chce. Prowokuje własnymi przykładami do zastanowienia się nad sensem i jakością naszego osobistego życia.
Spotkanie było przeplatane rozmową z młodzieżą i rockową muzyką. Sama muzyka i jej wykonanie miało niecodzienną, formę. „Lupi” pokazał niełatwą sztukę gry na gitarze na plecach, a także gry z użyciem szklanki. Nie to jednak było istotą koncertu. To tylko miało uatrakcyjnić formę występu i przekonać młodego odbiorcę, że jeśli bardzo się czegoś pragnie, to cierpliwością i wytrwałością osiągnie się każdy cel.
Koncert i zwierzenia Piotra „Lupi” Lubertowicza (byłego narkomana i alkoholika) pod hasłem „Broń się, nie trać wiary” to przesłanie dla młodzieży i ostrzeżenie, jak tragiczne są skutki każdego nałogu, a w szczególności narkomanii.

foto_3foto_1foto_1Wydział EKS

ktd

fb

logo fundusz drog samorzadowych

fil

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Frame 45

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

kor2

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk