Aktualności
Dzisiaj jest 5 grudnia 2020    |   
Remont w Ognisku Pracy Pozaszkolnej

Remont w Ognisku Pracy Pozaszkolnej

Trwają prace remontowe przy ostatniej tegorocznej inwestycji  Powiatu Opolskiego. Tym razem...

Drogowcy nie przestają pracować

Drogowcy nie przestają pracować

W trzech gminach powiatu opolskiego wciąż trwają prace drogowe. Budowany jest chodnik w...

Informacja z Ministerstwa Zdrowia

Informacja z Ministerstwa Zdrowia

Z uwagi na znaczącą liczbę Pacjentów z COVID-19 przebywających w izolacji domowej, w opinii...

 • Remont w Ognisku Pracy Pozaszkolnej

  Remont w Ognisku Pracy Pozaszkolnej

 • Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie informuje o mozliwości wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w związku ze stwierdzeniem w ostatnim czasie nowych ognisk grypy ptaków na terenie zachodniej Rosji i Kazachstanu

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie informuje...

 • Ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert - prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

  Ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu...

 • Drogowcy nie przestają pracować

  Drogowcy nie przestają pracować

 • Informacja z Ministerstwa Zdrowia

  Informacja z Ministerstwa Zdrowia

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Dzieci ze Środowiskowego Ośrodka Wsparcia ''Pinokio''

fotoGrupa teatralna „Kasta” ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Poniatowej, jako zwycięzca eliminacji rejonowych obejmujących trzy województwa wyjechała 10 marca tego roku na finał Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana” zorganizowany już po raz piąty w Krakowie.

   Zaprezentowane przedstawienie zostało oparte na
hinduistycznej ceremonii święta Diwali. Jest to święto pełne radości i zabawy, która przeplata się z mistycznymi rytuałami ku czci bogów. Przez pięć dni mieszkańcy zdobią swoje siedziby lampkami oliwnymi, które są symbolem oznaczającym zwycięstwo światła nad ciemnością oraz dobra nad złem. Występ trwał dziesięć minut i wymagał od artystów dobrej znajomości roli oraz umiejętności poruszania się na scenie zgodnie z dynamiką muzyki i układem choreograficznym.
   Każda z pięciu zakwalifikowanych do finału grup artystycznych (z Poniatowej, Ełku, Ozorkowa, Katowic i Miłowic) przedstawiła bardzo interesujący i na wysokim poziomie program, na co zwrócili szczególną uwagę stali bywalcy „Albertiany”, m. in. ksiądz kardynał Franciszek Macharski, Lidia Jazgar, która wraz z Anną Dymną prowadziła galę i Krzysztof Orzechowski - dyrektor Teatru Słowackiego w Krakowie. Jurorzy docenili ogromny wysiłek i zaangażowanie teatralno – muzyczne wykonawców i przyznali pięć równoległych pierwszych miejsc. Oceniając występ grupy z Poniatowej podkreślili oryginalny temat, ciekawą kompozycję tańca, klimat przedstawienia, piękna muzykę i barwne indyjskie stroje dopełniające całości.
   Podczas każdej „Albertiany” wręczane są zaszczytne Medale Brata Alberta. W tym roku honorowy medal otrzymał lider zespołu „Piersi” Paweł Kukiz. Gościnnie na scenie Teatru Słowackiego, wystąpił Integracyjny Teatr „Antineja” ze Lwowa.
   Członkowie grupy teatralnej Środowiskowego środka Wsparcia „Pinokio” z Poniatowej uznali wyjazd do Krakowa za niezwykle udany. Nie tylko zwiedzili piękny Kraków, wystąpili na wielkiej scenie jednego z najbardziej znanych teatrów w Polsce ale też poznali osobiście Pawła Kukiza oraz najważniejszą osobę – znaną aktorkę, inicjatorkę i pomysłodawczynię Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana” – Annę Dymną.

foto
foto foto

ktd

logo fundusz drog samorzadowych

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk