Aktualności
Dzisiaj jest 5 grudnia 2020    |   
Remont w Ognisku Pracy Pozaszkolnej

Remont w Ognisku Pracy Pozaszkolnej

Trwają prace remontowe przy ostatniej tegorocznej inwestycji  Powiatu Opolskiego. Tym razem...

Drogowcy nie przestają pracować

Drogowcy nie przestają pracować

W trzech gminach powiatu opolskiego wciąż trwają prace drogowe. Budowany jest chodnik w...

Informacja z Ministerstwa Zdrowia

Informacja z Ministerstwa Zdrowia

Z uwagi na znaczącą liczbę Pacjentów z COVID-19 przebywających w izolacji domowej, w opinii...

 • Remont w Ognisku Pracy Pozaszkolnej

  Remont w Ognisku Pracy Pozaszkolnej

 • Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie informuje o mozliwości wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w związku ze stwierdzeniem w ostatnim czasie nowych ognisk grypy ptaków na terenie zachodniej Rosji i Kazachstanu

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie informuje...

 • Ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert - prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

  Ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu...

 • Drogowcy nie przestają pracować

  Drogowcy nie przestają pracować

 • Informacja z Ministerstwa Zdrowia

  Informacja z Ministerstwa Zdrowia

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

foto20 maja bibliotekarze powiatu opolskiego obchodzili „Dzień Bibliotekarza i Bibliotek”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Opolu Lubelskim, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Oddział Terenowy w Opolu Lubelskim oraz Muzeum Regionalne w Kluczkowicach. 

W uroczystym spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele władz powiatowych na czele ze starostą Zenonem Rodzikiem, dyrektor ZS im. S. Konarskiego w Opolu Lubelskim Janusz Goliszek, Małgorzata Pieczykolan z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie oraz bibliotekarze powiatu opolskiego.
Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, Elżbieta Żyszkiewicz przywitała gości i gospodarza spotkania – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Kluczkowicach, Jadwigę Religę. W swoim wystąpieniu przybliżyła, jaką rolę w dzisiejszym świecie pełnią biblioteki i jaką misję ma do spełnienia współczesny bibliotekarz. Spotkanie było również okazją do świętowania jubileuszy, jakie obchodzą w tym roku biblioteki i bibliotekarze. Zostały wręczone listy gratulacyjne  i symboliczne róże. Serdeczne gratulacje i życzenia na dalsze lata pracy złożył Starosta Opolski - Zenon Rodzik. Życzenia popłynęły także od WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

Podczas prezentacji multimedialnej wykonanej i przedstawionej przez Dyrektor Muzeum Jadwigę Religę uczestnicy spotkania mogli zaczerpnąć wiedzy na temat historii Kluczkowic i pałacu. Następnie wszyscy goście zwiedzili muzeum, na potrzeby którego oddano dawną bibliotekę, jadalnię, salon, świetlicę i gabinet Jana Kleniewskiego. W muzeum zaplanowano cztery działy: prehistoryczny, historyczny i historii kolejki wąskotorowej, etnograficzny i oświatowy. Największą atrakcją muzeum jest oryginalna biblioteka w stylu zakopiańskim (jedyna w Polsce) zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza, gdzie organizowany jest dział historyczny. Muzeum posiada w depozycie zabytki i muzealia archeologiczne z badań wykopaliskowych w Chodliku i Żmijowiskach przekazane przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Dział etnograficzny zawiera już ok. 90 eksponatów sztuki ludowej regionu. Wszyscy uczestnicy spotkania byli zauroczeni tym miejscem, organizatorzy mają nadzieję, że bibliotekarze będą inspirować czytelników do poznania tego pięknego miejsca i jego historii. Uroczystość zakończyła się dyskusją oraz spotkaniem integracyjnym przy kawie i herbacie na terenie zabytkowego parku. Uczestnikom spotkania przygrywała Kapela Biesiadna „Powiśle” działająca przy Gminnej Bibliotece i Domu Kultury w Łaziskach.

Powiatowa Biblioteka Publiczna dziękuje wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tego spotkania, za życzenia i pamięć.

Tekst powstał na podst. informacji nadesłanej przez p. Gabrielę Dajos-Kowalską z PBP .

   

ktd

logo fundusz drog samorzadowych

Frame 45

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk