Aktualności
Dzisiaj jest 27 stycznia 2021    |   
Komunikat - Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta

Komunikat - Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta

Informujemy, że w dniu 25.01.2021r. biuro Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów będzie...

Projekt „Lubelski Park Wspierania Przedsiębiorczości’’

Projekt „Lubelski Park Wspierania Przedsiębiorczości’’

Prezes Zarządu Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego S.A. informuje o realizowanym przez...

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • Komunikat - Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta

  Komunikat - Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta

 • Życzenia z okazji Dnia Babci i dziadka

  Życzenia z okazji Dnia Babci i dziadka

 • Projekt „Lubelski Park Wspierania Przedsiębiorczości’’

  Projekt „Lubelski Park Wspierania...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Festyn o Godność Osoby Niepełnosprawnej

foto„Jesteśmy wśród Was” - pod takim hasłem odbywał się 7 czerwca doroczny Festyn o Godność Osoby Niepełnosprawnej. Impreza była połączona z X-leciem istnienia Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (SONI) działającego w Poniatowej.

W Festynie wzięły udział instytucje wspomagające osoby niepełnosprawne z województwa lubelskiego. Do Poniatowej przyjechały m. in. Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Świdnika, Polski Związek Niewidomych Koło w Opolu Lubelskim, środek Szkolno-Wychowawczy w Karczmiskach. Przy specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowały prace swoich podopiecznych. Były to obrazy, maskotki, witraże i inne przedmioty. W trakcie festynu można było wziąć udział w loterii fantowej, a także kupić ciasto, z czego dochód przeznaczony był na  stowarzyszenie SONI.  

Na muzycznej scenie zaprezentowały się grupy artystyczne: „Maguta” z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Poniatowej, „Bawitko” ze Specjalnego środka Szkolno-Wychowawczego w Karczmiskach, „Kasta” z Środowiskowego środka Wsparcia „Pinokio” w Poniatowej, „Promyk” z Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie, klasa integracyjna ze Szkoły   Podstawowej w Poniatowej, a także goście z Wąwolnicy i Lublina.

Gościem specjalnym festynu był Marek Siwek współpracujący z zespołem Lombard. Muzyk mówi o sobie „jestem niepełnosprawny ale nie jak śpiewam!” Na jego recital składały się utwory z lat 80-tych oraz najnowsze.

Na koniec prezes Stowarzyszenia podziękował prezentującym się placówkom za udział w festynie. Razem ze Starostą Opolskim wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe dla ośrodków, które brały udział w konkursie „O najlepszą ekspozycję placówki”. Ostatnim punktem festynu był występ poniatowskiego zespołu „Afirmacja”.

Celem Festynu organizowanego corocznie przez SONI jest integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem oraz pokazanie, że osoby niepełnosprawne mają możliwość korzystania ze swojego potencjału osobowego i jego rozwijania, że zasługują na szacunek i godne miejsce wśród innych ludzi.
   
   
   

ktd

fb

logo fundusz drog samorzadowych

fil

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Frame 45

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

kor2

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk