Aktualności
Dzisiaj jest 29 maja 2020    |   
Lubelska e-spiżarnia

Lubelska e-spiżarnia

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli uruchamia na swojej stronie internetowej...

Rozkład jazdy busów

Rozkład jazdy busów

Rozkład jazdy busów w powiecie opolskim - aktualizacja 25 maja 2020 rok - godz.: 11:00...

 • Ostrzeżenie meteorologiczne

  Ostrzeżenie meteorologiczne

 • Zmiany w funkcjonowaniu Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej i Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego- rozszerzenie zakresu pomocy.

  Zmiany w funkcjonowaniu Punktów Nieodpłatnej...

 • Dzień Samorządu Terytorialnego

  Dzień Samorządu Terytorialnego

 • Lubelska e-spiżarnia

  Lubelska e-spiżarnia

 • Rozkład jazdy busów

  Rozkład jazdy busów

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Konferencja promocyjna projektu kolejkowego

Dobiegają końca wszystkie inwestycje, realizowane w ramach projektów kolejkowych, którego liderem był Powiat Opolski. W dniu wczorajszym na stacji Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Karczmiskach  odbyła się konferencja pn. „Kampania promocyjna Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej” podsumowująca realizację projektów.
Organizatorem konferencji był Starosta Opolski Zenon Rodzik. Do udziału w konferencji, zaproszono dyrektorów szkół z terenu powiatu opolskiego, przedstawicieli branży hotelarskiej i samorządów lokalnych biorących udział w realizacji przedmiotowych przedsięwzięć.
Poszczególne etapy realizacji projektów, uczestnikom konferencji przedstawił Starosta Opolski Zenon Rodzik.
Pierwszy projekt pn: „Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa jako markowy produkt turystyczny Lubelszczyzny” realizowany  jest w układzie partnerskim z Powiatem Puławskim oraz z gminami – Karczmiska, Opole Lubelskie, Poniatowa, Nałęczów, Wąwolnica.
W ramach projektu wyremontowano budynki stacyjne tj.: budynek dworca kolejowego, budynek administracyjny oraz budynek świetlicy kolejowej. W budynkach stacyjnych otwarte zostało Muzeum Kolejki. Po modernizacji budynku została przywrócona kasa biletowa, poczekalnia i Punkt Informacji Turystycznej. W ramach projektu  przeprowadzono analizę atrakcyjności turystycznej gmin powiatów opolskiego i puławskiego, przygotowano i opracowano materiały promocyjne.  
Kolejny projekt to projekt pn.  „Szlakiem Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej po atrakcjach turystycznych Regionu Lubelskiego”. Powiat Opolski realizuje go wspólnie z Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym i Gminą Karczmiska. W ramach projektu   wyremontowano m.in. lokomotywy i szlabany.   Kolejką można podróżować z rowerem. W składzie pociągu znajduje się wagon do przewozu rowerów. Zatrzymać się można na nowo wybudowanych  stacjach plenerowych  w Rozalinie i Polanówce, modernizacji doczeka się także  platforma widokowa na wieży ciśnień w Karczmiskach.
Powyższe projekty współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013.
Po atrakcjach turystycznych Powiatu Opolskiego na trasie Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej oprowadził uczestników konferencji Jacek Rosły pracownik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Środowiska przedstawiając prezentację multimedialną.
Jednym z punktów konferencji było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. „Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa widziana oczami dzieci”. Konkurs organizowany był dla uczniów szkół podstawowych. Starosta Zenon Rodzik wręczył nagrody i wyróżnienia uczniom w kategoriach klas I-III i IV-VI. Złożone w konkursie prace wzięły udział w wystawie towarzyszącej konferencji.
Realizowane projekty zmierzają do wypromowania Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej. Miejmy nadzieję, że dzięki realizacji tych pomysłów, zwiększy się nie tylko atrakcyjność turystyczna powiatu, ale również całej Lubelszczyzny.

Aneta Dąbrowskageportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1244855

Twoje IP 3.235.172.213 piątek, 29.05.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk