Aktualności

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

W dniu 16 grudnia br.  w Starostwie Powiatowym w Opolu Lubelskim odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Organizatorem Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym jest Zakład Samorządów i Polityki Lokalnej Wydziału Politologii UMCS w Lublinie i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
Organizatorem etapu powiatowego konkursu był Starosta Opolski Zenon Rodzik. Konkurs zorganizowany został dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą z terenu powiatu opolskiego. Celem przeprowadzonego Konkursu było sprawdzenie wiedzy z zakresu samorządu terytorialnego.
Do etapu powiatowego konkursu przystąpiło 13 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Liceum Ogólnokształcącego w Opolu Lubelskim, Zespołu Szkół Zawodowych w Opolu Lubelskim,  Zespołu Szkół Technicznych w Poniatowej,  Zespołu Szkół w Chodlu,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą.  Uczniowie  rozwiązywali  test składający się z 22 pytań.
Zwycięzcy etapu powiatowego, tj.  Milena Chodoła z LO w Opola Lub., Robert Baran  ZSO w Józefowie nad Wisłą, Krzysztof Koma z ZST w Poniatowej i Dominika Michalik z LO w Opolu Lub.   będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim konkursu, który odbędzie się dnia 24 lutego 2012 roku. Zwycięzcom Starosta złożył gratulacje i wręczył nagrody.   
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w  finale.

Aneta Dąbrowska