Aktualności
Dzisiaj jest 20 sierpnia 2019    |   
OSTRZEŻENIE NUMER 128/III/2019

OSTRZEŻENIE NUMER 128/III/2019

OSTRZEŻENIE NUMER 128/III/2019BURZE Z GRADEM, INTENSYWNE OPADY DESZCZU   Stopień zagrożenia:...

Zapytanie ofertowe

Powiat Opolski zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na opracowanie "Opinii stanu...

Informacja o stwierdzeniu na terenie gminy Józefów nad Wisłą wystąpienia ASF u dzika

Informacja o stwierdzeniu na terenie gminy Józefów nad Wisłą wystąpienia ASF u dzika

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opolu Lubelskim informuje o stwierdzeniu na terenie gminy Józefów...

 • Ostrzeżenie meteorologiczne nr 57

  Ostrzeżenie meteorologiczne nr 57

 • OSTRZEŻENIE NUMER 128/III/2019

  OSTRZEŻENIE NUMER 128/III/2019

 • Zapytanie ofertowe

 • Ostrzeżenie meteorologiczne nr 55

  Ostrzeżenie meteorologiczne nr 55

 • Informacja o stwierdzeniu na terenie gminy Józefów nad Wisłą wystąpienia ASF u dzika

  Informacja o stwierdzeniu na terenie gminy...

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Betlejemskie Światło Pokoju w powiecie opolskim

Od 15 grudnia bieżącego roku w powiecie opolskim gości Betlejemskie Światło Pokoju roznoszone przez Pierwszą Drużynę Harcerską Nieprzetartego Szlaku „Bobry”, działającą przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Karczmiskach.
Harcerze Drużyny symboliczne Światełko otrzymali od Przedstawicieli Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Puławy.
Przedświąteczna akcja przekazywania ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem prowadzona jest corocznie przez harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego. Betlejemski Płomień jest znakiem nadziei, miłości, ciepła i pojednania. Harcerze przekazują go poza granice Polski i roznoszą po całym kraju, aby rozświetlał wigilijne stoły, a także trafił do kościołów, szkół, urzędów, szpitali i innych instytucji, niosąc ideę braterstwa.
Symboliczny dar Światełka został już ofiarowany przez harcerzy Drużyny „Bobry” wielu rodzinom powiatu opolskiego. Betlejemski Ogień dotarł również do instytucji publicznych i przedsiębiorstw, w tym między innymi do Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Lubelskim, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opolu Lubelskim oraz do wielu szkół i kościołów. 20 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju przyjął z rąk harcerzy Starosta Opolski Zenon Rodzik.
W skład Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Bobry” wchodzi obecnie 16 harcerzy i harcerek, tworzących dwa zastępy. Funkcję Drużynowej pełni Pani Katarzyna Cześniak – pracownik Specjalnego środka Szkolno-Wychowawczego w Karczmiskach. „Bobry” wielokrotnie uczestniczyły w zlotach harcerzy Nieprzetartego Szlaku, w bieżącym roku przystąpiły także do Hufca ZHP Puławy. Młodzi ludzie są bardzo zaangażowani w prowadzoną obecnie akcję Betlejemskiego Światła Pokoju, a w przyszłości pragną brać aktywny udział w różnego rodzaju działaniach charytatywnych i świętach państwowych.
Dwa razy z miesiącu harcerze spotykają się na zbiórkach, których celem jest pokonywanie barier i słabości, rozwijanie zainteresowań, promowanie zdrowej rywalizacji, kształtowanie charakteru poprzez stawianie wyzwań i integrowanie młodzieży niepełnosprawnej z młodzieżą w normie rozwojowej. „Bobry” uczą się Prawa Harcerskiego, piosenek harcerskich, zdobywają harcerskie sprawności, poznają przyrodę i rozwijają różne sfery własnej osobowości – zapoznają się między innymi z zasadami pierwszej pomocy, sposobami wiązania węzłów czy składania meldunków.
Idea harcerstwa jest próbą pracy z młodzieżą poprzez harcerską metodę wychowawczą, która wzmacnia odpowiednie postawy i daje bardzo dobre rezultaty, kształtując samodzielnych, odważnych i odpowiedzialnych młodych ludzi.Elżbieta Lejwoda na podstawie informacji otrzymanych od Pani Katarzyny Cześniak

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Mapa zagrożeń na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny ISOK Logo

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk