Aktualności
Dzisiaj jest 13 grudnia 2019    |   
Dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Informujemy, iż w dniu 16 grudnia 2019 r. (poniedziałek) biuro Powiatowego Rzecznika...

Relacja z koncertu Scholares Minores pro Musica Antiqua

Relacja z koncertu Scholares Minores pro Musica Antiqua

1 grudnia 2019 r. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach...

Na ścieżkach Europy - Wyjazdy zagraniczne uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

Na ścieżkach Europy - Wyjazdy zagraniczne uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

W naszej szkole od wielu lat realizowane są różne projekty unijne. Ostatnio grupa...

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej – zmiana !

Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej – zmiana !

Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2019 r. punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej zlokalizowany w Opolu...

„VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS”

„VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS”

W dniu 5 grudnia 2019 r. w Sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opolu Lubelskim odbyła się...

 • Dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów

  Dyżur Powiatowego Rzecznika Konsumentów

 • Relacja z koncertu Scholares Minores pro Musica Antiqua

  Relacja z koncertu Scholares Minores pro Musica...

 • Na ścieżkach Europy - Wyjazdy zagraniczne uczniów Zespołu Szkół w Poniatowej

  Na ścieżkach Europy - Wyjazdy zagraniczne...

 • Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej – zmiana !

  Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej – zmiana !

 • „VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS”

  „VIII Powiatowa Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS”

program pos banner ogolny 750x200

Aktualności

Projekt: "Język angielski - Twoja szansa" w poniatowskim liceum

Od czerwca 2011 roku Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poniatowej realizuje projekt „Język angielski – Twoja szansa”, którego uczestnikami są uczniowie liceum.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Cele przedsięwzięcia to wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży z gminy Poniatowa, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz rozbudzanie zainteresowania kulturą krajów anglojęzycznych.
W ramach projektu pozyskano kwotę 12.000 PLN, którą przeznaczono na warsztaty językowe prowadzone dla uczniów naszej szkoły. Zajęcia odbywały się w małych grupach, w piątki i soboty, a prowadził je Nicholas Hasselgreen – rodowity Anglik, który na co dzień jest lektorem w lubelskiej szkole językowej. Na zajęcia mogli się zapisać wszyscy chętni uczniowie, którzy są zainteresowani poszerzaniem swoich umiejętności językowych.
Podczas warsztatów (łącznie 100 godzin) uczniowie doskonalili posługiwanie się językiem angielskim w różnorodnych sytuacjach komunikacyjnych, ucząc się właściwego reagowania językowego i poprawnego stosowania struktur leksykalno-gramatycznych. Zajęcia prowadzone były aktywizującymi metodami – burza mózgów, dyskusje, debaty. Ogromnym plusem był fakt, że zajęcia były prowadzone przez ‘native speakera’. Dzięki temu młodzież miała aktywny kontakt z żywym językiem i była zmuszona do porozumiewania się tylko po angielsku.
Projekt objął także warsztaty teatralne, w czasie których uczniowie przygotowali spektakl w języku angielskim: „Opowieść Wigilijna” według Karola Dickensa. Odbyło się kilka przedstawień przygotowanej sztuki. Na występy zaproszono młodzież ze wszystkich poniatowskich szkół, a także dzieci z Przedszkola Miejskiego, co sprzyjało rozwijaniu stałej i efektywnej współpracy międzyszkolnej w celu wzmocnienia i uatrakcyjnienia procesu nauczania.
W ramach otrzymanych środków finansowych zakupionych zostało wiele pomocy naukowych jak też sprzęt, który będzie wykorzystywany nie tylko na zajęciach z języka angielskiego. Wyposażono biblioteczkę anglojęzyczną w podręczniki, książki i słowniki. Zakupiono także tablicę interaktywną oraz programy do niej, aby uatrakcyjnić zajęcia w szkole. Zakupiono rekwizyty oraz materiały potrzebne do przygotowania scenografii i strojów do spektaklu.
Projekt trwał do końca grudnia 2011 roku, ale dodatkowe zajęcia z języka angielskiego z Panem Nicholasem Hasselgreenem będą kontynuowane do czerwca, przez cały rok szkolny.
Inicjatywy takie jak ta, to dla młodzieży bardzo ważne doświadczenie oraz doskonała okazja do doskonalenia umiejętności komunikacyjnych i aktorskich, reagowania językowego w różnych sytuacjach oraz do rozwijania zainteresowań i zdolności.  Warto kształtować postawę twórczego zaangażowania uczniów, rozwijać ich uzdolnienia i pasje, a także motywować do podnoszenia poziomu sprawności językowych.

Barbara Kramek – koordynator projektu
 

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk