Aktualności

Policjanci odwiedzili szkołę w Braciejowicach

Jak się bezpiecznie bawić? Jak zachować się w przypadku ataku psa? Dlaczego warto korzystać z odblasków? Na te wszystkie pytania odpowiadali policjanci podczas dzisiejszej wizyty w Szkole Podstawowej w Braciejowicach.
Punktualnie o godz. 9.30 niecierpliwie wyczekiwani goście zawitali w progach braciejowickiej szkoły. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z dziećmi na temat ich bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Mundurowi poruszali między innymi tematykę zasad bezpiecznej zabawy, prawidłowego poruszania się po drogach i chodnikach oraz podkreślali jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.
Dzieci odpowiadając na zadawane pytania, wykazywały się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz znajomości podstawowych zagadnień w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się także od funkcjonariuszy o bezwzględnym zakazie wpuszczania do domu nieznajomych jak również przyjmowania od nich poczęstunków. Młodzi ludzie trenowali także pod czujnym okiem funkcjonariuszy bezpieczną postawę w przypadku ataku psa. W trakcie spotkania policjanci podkreślali jak ważna jest znajomość numerów alarmowych.
Wizyta w szkole w Braciejowicach była częścią całej serii spotkań policjantów z uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu opolskiego. Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z naczelnych priorytetów ich działania. Mundurowi liczą na to, że zostaną zapamiętani przez młodych ludzi jako ci, na których można liczyć w potrzebie.

asp. Edyta Żur
KPP w Opolu Lubelskim