Dzisiaj jest 28 lutego 2021    |   

program pos banner ogolny 750x200

ZESPOŁY DZIECIĘCE Z PONIATOWEJ

szczygielki.jpg

Zdobywcy prestiżowego tytułu Ambasador Województwa Lubelskiego 2005. Należą do grupy najstarszych zespołów w Polsce. Założycielami są Danuta i Witold Danielewiczowie. Chór „Szczygiełki” i zespół muzyki dawnej „Scholares Minores pro Musica Antiqua” działają nieprzerwanie od 1975 r., zdobywając wszelkie możliwe nagrody, na konkursach i festiwalach w Polsce i świecie. Zespoły dały łącznie ok. 2000 koncertów w kraju i poza granicami Polski, podczas blisko 90 wyjazdów artystycznych (Australią, USA, Japonią, Kanadą itp.). O dorobku artystycznym świadczą m.in zajmujące 2 sale trofea, a także obwieszone dyplomami wszystkie sale i korytarze siedziby zespołów oraz kilkanaście wydanych płyt fonograficznych. Najważniejsze jednak elementy dorobku to własne, autorskie opracowania kierownictwa zespołu ogromnej części historycznego repertuaru muzycznego polskiej schedy kulturowej XIII w. - XVIII w. Zespoły są laureatami Nagrody Ministra Spraw Zagranicznych za propagowanie kultury polskiej poza granicami kraju, jak również nagrody św. Brata Alberta za popularyzację polskiej pieśni religijnej. W 2001 r. Chór Szczygiełki został uznany najlepszym dziecięcym chórem na świecie, zwyciężając w Światowy Konkursie Chóralnym organizowanym przez World Broadcasting Union z siedzibą w BBC w Londynie.

  • Scholars Minores pro Musica Antiqua - zespół muzyki dawnej założony w 1978 r. i kierowany do dnia dzisiejszego przez Danutę i Witolda Danielewiczów. Jest pierwszym dziecięco-młodzieżowym zespołem muzyki dawnej, jaki powstał w Polsce dając początek zainteresowaniu dawną kulturą w kraju i powstawaniu grup o podobnym charakterze. Członkowie zespołu grają na kilkudziesięciu dawnych instrumentach takich jak: krumhorn, kortholt, dulcjan, viola da gamba, chrotta, harfa gotycka, psalterium, fidel, chalmeaux, szałmaja i wielu innych, a także śpiewają i tańczą dawne tańce dworskie.
  • Chór Szczygiełki założony i kierowany artystycznie przez Danutę Danielewicz w latach 1975 - 1985. W latach 1986 - 1996 chórem dyrygował Witold Danielewicz. Od 1997 do chwili obecnej chórem kieruje Dagmara Matysik.
  • Kameralna Orkiestra Smyczkowa - KOS to zespół złożony wyłącznie z dzieci i młodzieży uczącej się gry na skrzypcach, wiolonczelach, gitarach i akcydentalnie innych tj. flety, instrumenty perkusyjne itp. Specjalizują się w wykonywaniu adaptacji muzyki zespołu The Beatles. Orkiestra została założona i prowadzona do dnia dzisiejszego przez Witolda Danielewicza.
  • Zespół mandolinowy O sole mio (występujący również pod nazwami: Sobi Band, TSB, Biały Band) działa od 1995 r. Wykonuje klasykę muzyki popularnej. Obecnie prowadzi tę grupę Joanna Szafran-Biały (również ex-członek Scholares Minores pro Musica Antiqua)
  • Kwartet viol da gamba Antiqua powstał w 1999 r. na bazie młodzieży grającej w zespole muzyki dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua. Zespół działa pod opieką Ewy Gmurkowskiej - ex-członka Scholares Minores.
  • Zespół gitar klasycznych Papa Chorda założony w 1992 r. przez Grażynę Papierz z dzieci i młodzieży uczęszczających na lekcje gry na gitarze klasycznej.
  • Zespół Junior Band - grupa o charakterze rock'owym założona przez Witolda Danielewicza w 1980 r. pod wpływem fascynacji młodzieży muzyką rozrywkową. Aktualny skład zespołu to siódma już generacja młodzieży uprawiającej ten gatunek muzyczny. Junior Band ma za sobą liczne koncerty dla publiczności młodzieżowej (głównie w Poniatowej), ale także 3 wyjazdy zagraniczne - 2 razy do Niemiec i raz na Białoruś.

ktd

fb

logo fundusz drog samorzadowych

fil

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Frame 45

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

kor2

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk