Dzisiaj jest 29 maja 2020    |   

program pos banner ogolny 750x200

ZESPOŁY DZIECIĘCE Z PONIATOWEJ

szczygielki.jpg

Zdobywcy prestiżowego tytułu Ambasador Województwa Lubelskiego 2005. Należą do grupy najstarszych zespołów w Polsce. Założycielami są Danuta i Witold Danielewiczowie. Chór „Szczygiełki” i zespół muzyki dawnej „Scholares Minores pro Musica Antiqua” działają nieprzerwanie od 1975 r., zdobywając wszelkie możliwe nagrody, na konkursach i festiwalach w Polsce i świecie. Zespoły dały łącznie ok. 2000 koncertów w kraju i poza granicami Polski, podczas blisko 90 wyjazdów artystycznych (Australią, USA, Japonią, Kanadą itp.). O dorobku artystycznym świadczą m.in zajmujące 2 sale trofea, a także obwieszone dyplomami wszystkie sale i korytarze siedziby zespołów oraz kilkanaście wydanych płyt fonograficznych. Najważniejsze jednak elementy dorobku to własne, autorskie opracowania kierownictwa zespołu ogromnej części historycznego repertuaru muzycznego polskiej schedy kulturowej XIII w. - XVIII w. Zespoły są laureatami Nagrody Ministra Spraw Zagranicznych za propagowanie kultury polskiej poza granicami kraju, jak również nagrody św. Brata Alberta za popularyzację polskiej pieśni religijnej. W 2001 r. Chór Szczygiełki został uznany najlepszym dziecięcym chórem na świecie, zwyciężając w Światowy Konkursie Chóralnym organizowanym przez World Broadcasting Union z siedzibą w BBC w Londynie.

  • Scholars Minores pro Musica Antiqua - zespół muzyki dawnej założony w 1978 r. i kierowany do dnia dzisiejszego przez Danutę i Witolda Danielewiczów. Jest pierwszym dziecięco-młodzieżowym zespołem muzyki dawnej, jaki powstał w Polsce dając początek zainteresowaniu dawną kulturą w kraju i powstawaniu grup o podobnym charakterze. Członkowie zespołu grają na kilkudziesięciu dawnych instrumentach takich jak: krumhorn, kortholt, dulcjan, viola da gamba, chrotta, harfa gotycka, psalterium, fidel, chalmeaux, szałmaja i wielu innych, a także śpiewają i tańczą dawne tańce dworskie.
  • Chór Szczygiełki założony i kierowany artystycznie przez Danutę Danielewicz w latach 1975 - 1985. W latach 1986 - 1996 chórem dyrygował Witold Danielewicz. Od 1997 do chwili obecnej chórem kieruje Dagmara Matysik.
  • Kameralna Orkiestra Smyczkowa - KOS to zespół złożony wyłącznie z dzieci i młodzieży uczącej się gry na skrzypcach, wiolonczelach, gitarach i akcydentalnie innych tj. flety, instrumenty perkusyjne itp. Specjalizują się w wykonywaniu adaptacji muzyki zespołu The Beatles. Orkiestra została założona i prowadzona do dnia dzisiejszego przez Witolda Danielewicza.
  • Zespół mandolinowy O sole mio (występujący również pod nazwami: Sobi Band, TSB, Biały Band) działa od 1995 r. Wykonuje klasykę muzyki popularnej. Obecnie prowadzi tę grupę Joanna Szafran-Biały (również ex-członek Scholares Minores pro Musica Antiqua)
  • Kwartet viol da gamba Antiqua powstał w 1999 r. na bazie młodzieży grającej w zespole muzyki dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua. Zespół działa pod opieką Ewy Gmurkowskiej - ex-członka Scholares Minores.
  • Zespół gitar klasycznych Papa Chorda założony w 1992 r. przez Grażynę Papierz z dzieci i młodzieży uczęszczających na lekcje gry na gitarze klasycznej.
  • Zespół Junior Band - grupa o charakterze rock'owym założona przez Witolda Danielewicza w 1980 r. pod wpływem fascynacji młodzieży muzyką rozrywkową. Aktualny skład zespołu to siódma już generacja młodzieży uprawiającej ten gatunek muzyczny. Junior Band ma za sobą liczne koncerty dla publiczności młodzieżowej (głównie w Poniatowej), ale także 3 wyjazdy zagraniczne - 2 razy do Niemiec i raz na Białoruś.

geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1244837

Twoje IP 3.235.172.213 piątek, 29.05.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk