Dzisiaj jest 29 maja 2020    |   

program pos banner ogolny 750x200

Zespół Obrzędowy KALINA

Działa w Pusznie Godowskim od blisko 70.lat. Początkowo jako amatorski zespół teatralny, a od 1966 r. jako zespół obrzędowy. W 1997 r. KALINA wznowiła działalność. Członkowie zespołu kultywują autentyczne tradycje, zwyczaje i obrzędy puszniowskiej społeczności – „Dożynki”, Herody, Gody Pusznowskie, Jasełka. Na repertuar składają się także pieśni i przyśpiewki ludowe. Swój dorobek artystyczny Zespół prezentuje podczas przeglądów powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich, a także w szkołach. Organizowane spotkania z dziećmi i młodzieżą połączone z pokazem zwyczajów Pusznian sprzed lat (produkcja nici lnianej, wyrabianie masła, dawne zabawy dla dzieci, pieśni towarzyszące zajęciom domowym) służą edukacji regionalnej młodych pokoleń. Pieczę nad zespołem sprawuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Opolu Lub.

geportal
geobid

rodo

Logo SIP

EEA and Norway grants logo

Licznik odwiedzin

Wszystkich wizyt1244836

Twoje IP 3.235.172.213 piątek, 29.05.2020

Logo Wspieraj Lokalnie

Transmisja Sesji Rady Powiatu

youtube

aaalogoInformujemy, że w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa zapisy interesantów prowadzone są wyłącznie za pomocą systemu kolejkowego.

Osoby zarejestrowane w systemie kolejkowym przyjmowane są wyłącznie z wypełnionym wcześniej wnioskiem  (przykładowe wzóry w załączeniu).

Prosimy o punktualne przybycie do urzędu !!!
W przypadku nieobecności interesanta w wyznaczonym przez system dniu i godzinie, nie zostanie on przyjęty, a w jego miejsce obsłużona zostanie kolejna osoba z kolejki.

Termin wizyty musi zostać potwierdzony do 1 godziny, od zarezerwowania wizyty poprzez wejście w link wysłany na adres e-mail. Po tym czasie rezerwacja niepotwierdzona PRZEPADA.

Ze względów bezpieczeństwa zalecamy Państwu dokonywanie płatności w formie bezgotówkowej za pomocą terminali płatniczych dostępnych na wszystkich stanowiskach pracy w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa.

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim nadal realizować będzie wnioski składane drogą pocztową, elektroniczną. W sprawach nie wymagających osobistego stawiennictwa w urzędzie prosimy o korzystanie z tych form komunikacji.

Wnioski i dokumenty do pobrania
Numer kontaktowy do Wydziału - 81 827 61 19
Wykaz telefonów
Numery rachunków – Wydział Komunikacji, Transportu i Drogownictwa
                                                                                   Starosta Opolski
                                                                                  Dariusz Piotrowski

deklaracja

ktd

kor2

Elektroniczny Dziennik Ustaw

fb

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 

pogodynka

rso pr

 

 

 

 

ikona4 wczk