Dzisiaj jest 17 maja 2021    |   

program pos banner ogolny 750x200

Starostowie rozmawiali o projektach strategicznych województwa lubelskiego

W dniu 28 sierpnia br. w Opolu Lubelskim odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Lubelskiego. Gospodarzem i współorganizatorem spotkania był Starosta Opolski Zenon Rodzik. W posiedzeniu Konwentu uczestniczyli Starostowie większości powiatów z terenu Województwa Lubelskiego oraz zaproszeni goście.  W gronie tych ostatnich znaleźli się: Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, Wicewojewoda Lubelski Marian Starownik, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Cholewa.

Podczas Konwentu debatowano m.in. o znaczeniu dla województwa lubelskiego projektów strategicznych i realizujących strategię regionu.

Wicemarszałek Michał Cholewa przedstawił wykaz przedsięwzięć o priorytetowym znaczeniu dla realizacji celów Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Samorząd Województwa Lubelskiego opracował listę 49 najważniejszych projektów, wśród których znalazły się pieniądze na budowę nowych dróg, które połączą się siecią dróg krajowych, remonty szpitali, wyposażenie szkół zawodowych w nowoczesne pracownie i warsztaty i modernizację zasobów geodezyjnych. Tyle przedsięwzięć  powiaty nie byłyby w stanie zrealizować, gdyby nie możliwość dofinansowania ze środków unijnych. 

Podczas Konwentu omawiano również tematy związane ze stanem i perspektywami cyfrowego rozwoju Lubelszczyzny w kontekście wdrażania inteligentnej specjalizacji województwa informatyki i automatyki.

Uczestnicy Konwentu mieli możliwość zapoznać się z projektami zrealizowanymi   w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego  na lata  2007-2013 i przy pomocy finansowej innych źródeł przez  Powiat Opolski mi.in  przejazdu Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową.

Aneta Dąbrowska

ktd

fb

logo fundusz drog samorzadowych

fil

Elektroniczny Dziennik Ustaw

Frame 45

Przydatne Linki

Dowód Rejestracyjny

Prawo jazdy

historia_pojazdu1

cepik


obywatel

budowlane abc

kor2

gn

zbiorki

PCZK ostrzega

 Prognoza pogody   rso pr

 ikona4 wczk