HISTORYCZNA CHWILA
„Niewiele jest dat w dziejach naszego powiatu, które nazwać możemy historycznymi. Dzisiejsza uroczystość niewątpliwie zapisze się zarówno w historii gminy, jak i powiatu” – stwierdził Starosta Opolski, Dariusz Piotrowski, witając wszystkich zgromadzonych podczas piątkowej uroczystości.
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pawilonu szpitalnego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego to, zdaniem Starosty, „inwestycja wpisująca się w mapę potrzeb zdrowotnych nie tylko Powiatu Opolskiego, lecz także Województwa Lubelskiego”.
NOWOCZESNOŚĆ Z HISTORIĄ W TLE
„Odtwarzamy to, co istniało dawniej” – zapewnił podczas swojego wystąpienia Dariusz Piotrowski, przywołując budynek powstałej w latach 50. XX wieku oficyny, do której nawiązywać będzie bryła powstającego kompleksu.
Nowoczesny, dwukondygnacyjny budynek z poddaszem użytkowym, połączony zostanie z obecnym szpitalem nadwieszonym łącznikiem, który umożliwi swobodną komunikację. W nowy wybudowanym kompleksie znajdzie się poza wykorzystywanym już 25. łózkami miejsce dla 71 pacjentów oraz 14 łóżek paliatywnych. Do dyspozycji pacjentów oraz personelu będą ponadto dwie windy.
PONAD 26 MILIONÓW NA REALIZACJĘ ZADANIA
„Bardzo się cieszę, że dzięki wspólnym staraniom wielu osób, udało się sprawić, że dziś niemożliwe staje się możliwe. Gratulacje dla pana starosty i całego zarządu powiatu, za to, że podjęli ten trud, rozpoczynając jedną z ważniejszych inwestycji ostatnich lat na terenie Opola Lubelskiego. To z pewnością historyczna chwila dla naszego miasta, gminy i całego regionu. Opole zyskuje nowy obiekt szpitalny, a zdrowie to fundament, na którym opiera się życie każdego człowieka, każdego mieszkańca.” – zauważył w swoim wystąpieniu Burmistrz Opola Lubelskiego, Sławomir Plis.
Realizację projektu umożliwi dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład (15 300 000,00 zł) oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (7 200 000,00 zł). Kolejne cztery miliony złotych przeznaczono na zagospodarowanie terenu wokół budynków kompleksu szpitalnego. Prace budowlane mają zakończyć się do kwietnia 2026 roku.